Nástroje pro stroje

Suchanek

Po Sametové revoluci v Československu se Suchánek starší a mladší rozhodli založit novou společnost. Koupili prostory v malé vesnici jménem Horka u Staré Paky, kde se zpracovává kov. V té době se společnost Seco zaměřila na výrobu autopříslušenství. Později se pod vedením Suchánka staršího přidala výroba tyčových konstrukcí pro německé klienty. Na konci roku 1990 se na scéně objevil Jan van Walraven hledající dodavatele objímek. První setkání vyústilo v montáž objímek v samostatné divizi Seco. A tím zahájil Van Walraven produkci v Horkách. Návštěvy, objednávky a výroba zaznamenávaly trvalý růst a v roce 1996 bylo rozhodnuto o zahrnutí výroby pod skupinu Walraven formou nezávislé společnosti.

Walraven

Skupina Walraven se vyvinula z kovovýrobního závodu J. van Walraven B. V., rodinné společnosti založené v roce 1942 v Mijdrechtu (Nizozemsko). Zakladatel Jan van Walraven, dědeček současného generálního ředitele, byl původem instalatér. Jelikož byly stavební materiály po druhé světové válce vzácné, byl nucen vyrábět vlastní objímky a držáky. Dnes se dříve malá rodinná firma rozrostla do mezinárodního obchodu s vlastními výrobními závody a prodejními pobočkami v mnoha různých zemích. Walraven Group zaměstnává více než 600 zaměstnanců ve vývoji, výrobě a prodeji inovativních upevňovacích systémů, systémů protipožární ochrany a sanitárních systémů.

Omefa

Omefa začala se vstřikováním plastů v roce 1975. Předtím  byla společností zabývající se výrobou brusných pláten a obráběním kovových dílců. Od roku  1975 ro roku  1980 Omefa vyráběla předměty, které byly v módě, jako například mávací ruce, odznaky, miniaturní ozdoby a Šmouly. V roce 1978 oheň spálil areál firmy do základu. Kolem roku 1990 přišli Michael a Dizzy Soerdhuizenové pracovat do Omefy a získali bohaté zkušenosti ve všech oblastech výroby společnosti. Od roku 2000 se Omefa začala kompletně zaměřovat na nástroje a vstřikování plastů. Společnost prošla rychlým vývojem i profesionalizací a byla převzata Dizzym (obchodní ředitel) a Michaelem (výkonný ředitel). Omefa zastavila kovovýrobu a zcela se zaměřila na výrobky z plastů a vstřikování plastů. V roce 2004 se Omefa přestěhovala do svých stávajících prostor v Transportwegu, v Nieuwkoopu v Nizozemsku.